Društva

Društva v koordinaciji:

– Slovensko kulturno športno društvo Planinka Ravensburg

SKSD Planinka e. V. Ravensburg
Predsednik: Franz Žmavc
Gartenstraße 50
88255 Baindt
Tel.: 075027180

http://www.planinka-ravensburg.weebly.com

Email: sksdplaninka@gmail.com

– Slovensko kulturno športno društvo Slovenija Ulm

Slovenischer Kultur- und Sportverein “Slovenija” Ulm-Alb-Donau-Kreis e.V.
Unterer Kuhberg 16
89077 Ulm
Predsednik: Simon Knez
Podpredsednik: Vinko Majcen
E-mail: sksd.slovenijaulm@gmx.de

– Slovensko kulturno društvo Slovenski muzikantje Sindelfingen

Predsednik: Michael Medved
Somerhofenstrasse 244
71067 Sindelfingen
Handy:  0157-37742375
E-mail: slo_musikanten_sifi@web.de

https://www.oberkrainer-em.com/

– Slovensko kulturno in športno društvo Kajuh Uhingen – Ebersbach

Predsednik: Franc Sumer
Jurastr. 22
73105 Dürnau
Telefon: 07164-959444
Fax: 07164-8008984
Handy: 0151-51671939

– Slovensko kulturno društvo Štorklja Schorndorf

Predsednica: Francka Forjan
Silcherstr. 51
73614 Schorndorf
Tel: 07181/21561
E-mail: storklja@gmx.de

– Slovensko kulturno umetniško društvo Triglav Reutlingen

Predsednica: Ana Brosi Dresar
Lichtensteinstr. 10
72124 Pliezhausen
E-mail: ana.brosi_dresar@t-online.de
E-mail: info@triglav-reutlingen.de
http://www.triglav-reutlingen.de

– Slovensko kulturno umetniško društvo Triglav Stuttgart

SKUD Triglav e.V.

Römerstraße 32A
70180 Stuttgart

E-mail: info@triglav-stuttgart.de
http://www.triglav-stuttgart.de/skud

Predsednik: Andrej Vudler
E-mail: a.vudler@triglav-stuttgart.de
Tel: 0173-6001225

Tajnica: Marija Mauko
E-mail: Marija.Mauko@gmx.de

– Slovensko kulturno društvo Triglav Sindelfingen

SSKD Triglav e.V.
Goldmühlestr. 99/2
71065 Sindelfingen

Predsednik: Denis Svajger
E-mail: svajger.denis@gmx.de

Podpredsednik: Boris Müssig
Boris.Muessig@triglav-sindelfingen.de

http://www.triglav-sindelfingen.de

– Slovensko kulturno prosvetno društvo Mura Bönningheim

Kirchheimer Str. 74
74357 Bönningheim

Predsednica: Danijela Pucko
E-mail: dani.pucko@gmx.de

Podpredsednik: Damijan Mavrinac
E-mail: d.mavrinac@imadx.de

– Kulturno društvo Slovenija Stuttgart

Predsednica: Karolina Štuhec-Meglic
Stafflenbergstr.64
70184 Stuttgart
E-mail: k.stuhec@gmx.de
http://www.kd-slovenija.de

– Slovensko kulturno društvo Planinka Radolfzell

Predsednik: Joze Miklavžin
Reutesteig 6
78315 Radolfzell am Bodensee
Tel.: 07732 / 8020499

Tajnica: Sonja Gorzola
Karl-Schneider-Str. 4
78224 Singen

– Slovensko kulturno društvo Lipa Tuttlingen

Predsednica: Alenka Fischinger
Berghof 2
78655 Dunningen
Tel.: 07403 / 914583
E-mail: a.fischinger@t-online.de

– Slovensko kulturno društvo Lipa München

Predsednica: Daniela Zver
Postfach 10 13 32,
80087 München
Tel: 08931409797
Fax: 08931409798
E-mail: info@skdlipa.de
http://www.skdlipa.de

– Slovensko kulturno in prosvetno društvo Lastovka Ingolstadt

Predsednik: Roland Majcen
E-mail: roland.majcen@gmx.de
Postfach 10 0848,
85008 Ingolstadt
E-mail: lastovka@gmx.de
http://www.lastovka-ingolstadt.de/

– Slovensko kulturno in športno društvo Drava Augsburg

Predsednica: Cvetka Javernik
Hertzstraße 22, 86356 Neusäß
Tel: 00 49 821 462 760

Tajnica : Jelka Hinse-Stern
E-mail: info@slowenisch.com
http://www.drava.de

– Slovensko kulturno društvo Sava Frankfurt

Predsednik: Igor Križnar
Sontraer Straße 3,
60386 Frankfurt am Main
Tel.: 069/ 621 950
E-mail: drustvo@sava-frankfurt.de
http://www.sava-frankfurt.de

– Slovensko društvo GERIS e.V., Nürnberg 

Predsednik: Gorazd Vele
E-mail: gorazd.vele@gmail.com

– Internationaler Club Sloweniens (ICS)

Predsednk: Blaž Smrekar
E-mail: smrekar.blaz@gmail.com

– Generalni konzulat RS v Münchnu

Generalna konzulka ga. Dragica Urtelj
Konzulka I. razreda ga. Irena Vrečko Toplak
Lindwurmstr. 14
80337 München
Tel: 089 543-9819
Fax: 089 543-9483
E-mail: sloconsulate.munich@gov.si
http://www.muenchen.konzulat.si

– Učitelji slovenskega dopolnilnega pouka v Nemčiji:

– Bavarska
Učiteljica: Olga Kercmar
E-mail: olga.kercmar@t-online.de

– Baden-Württemberg
Učitelj: Velimir Brunski
E-mail: velimir.brunski@guest.arnes.si

Učiteljica: ddr. Mira Delavec
E-mail: delavec.mira@siol.net

Učitelj: Kralj Vinko
E-mail: vinko.kralj@guest.arnes.si

– Slovenske katoliške misije

KOORDINACIJA DUŠNEGA PASTIRSTVA SLOVENCEV PO SVETU
predstavnik pri NŠK: msgr. Janez Pucelj
Liebigstr. 10, 80538 München
T (*49) 089 2193 7900, M 0173 9876 372
F (*49) 089 2193 79016
e-naslov: jpucelj@msn.com

SLOVENSKA KAT. ŽUPNIJA FRANKFURT
Mathildenstr. 30 a, 60599 FRANKFURT
T (*49) 069 6365 48, F 069 6330 7632
spletna stran: http://www.skg-frankfurt.de
župnik: Martin Retelj
e-naslov: martin@skg-frankfurt.de

SLOVENSKA KAT. MISIJA INGOLSTADT
(glej München)

SLOVENSKA KAT. MISIJA STUTTGART
Stafflenbergstr. 64, 70184 STUTTGART
T (*49) 0711 2328 91, M 0178 4417 675
F (*49) 0711 2361 331
spletna stran: http://www.skm-stuttgart.de
župnik: Aleš Kalamar
T (*49) 0711 5489 8064, M: 0176 8450 9228
e-naslov: aleskalamar@gmail.com

SLOVENSKA KAT. MISIJA AUGSBURG
Ottmarsgäßchen 8, 86152 AUGSBURG
T/F (*49) 0821 979 13, M 0173 5937 313
župnik: Roman Kutin
Uradne ure: četrtek: 9.00-15.00, petek: 9.00-12.00, druge dneve po dogovoru
e-naslov: roman.kutin@gmx.net

SLOVENSKA KATOLIŠKA MISIJA ULM
Neunkirchenweg 63 A, 89077 ULM
T (glej Augsburg)
župnik: Roman Kutin (glej Augsburg)

SLOVENSKA KAT. MISIJA MÜNCHEN
Liebigstr. 10, 80538 MÜNCHEN
T (*49) 089 2219 41, F 089 2193 79016
e-naslov: Slowenische.Kath.Gemeinde-Muenchen@eomuc.de
spletna stran: http://www.skm-muenchen.de
župnik: Janez Pucelj; T (*49) 089 2193 7900
e-naslov: jpucelj@msn.com
župnik v pokoju: Marjan Bečan
e-naslov: mbecan@erzbistum-muenchen.de
pastoralni sodelavec Slavko Kessler
e-naslov: skessler@erzbistum-muenchen.de

Bavarsko-slovensko društvo (Bayerisch-Slowenische Gesellschaft e. V.)

Predsednik: Dr. Anton Jurgetz
anton.jurgetz@gmail.com

 

Advertisements

Razmišljanje o “Društva”

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Google photo

Komentirate prijavljeni s svojim Google računom. Odjava /  Spremeni )

Twitter picture

Komentirate prijavljeni s svojim Twitter računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s